Aquamatic / BFS

System uzupełniania wody Aquamatic/BFS

W czasie użytkowania baterii trakcyjnych utrata wody zachodzi przede wszystkim w wyniku jej elektrolizy, występującej w czasie końcowej fazy ładowania powodującej powstawanie wodoru i tlenu. Ten spadek poziomu wody należy korygować w ogniwach baterii, aby przywrócić właściwy poziom i ciężar właściwy elektrolitu. Może to być dokonywane za pomocą instalacji do centralnego lub punktowego dolewania wody. Korki wszystkich ogniw połączone są szeregowo lub szeregowo/równolegle za pomocą instalacji rurowej. Woda dostarczana jest do ogniw z centralnego zasobnika, grawitacyjnie lub pod działaniem podciśnienia lub ciśnienia, w zależności od konstrukcji korków. Gdy poziom elektrolitu w każdym ogniwie osiągnie prawidłową wartość, dopływ wody do ogniw zostaje zatrzymany. Realizowane jest to na różne sposoby, w zależności od konstrukcji korków. Korek wyposażony jest w pływak, który zamyka zawór wlotowy wody, gdy elektrolit osiągnie prawidłowy poziom. Gazy są odprowadzane z każdego ogniwa przez otwór w korku.

System Aquamatic oferuje swojemu użytkownikowi szybki i łatwy sposób poradzenia sobie z niezwykle powolną i uciążliwą pracą.

Szybki

Aquamatic napełnia 24-celową baterię w czasie od 1 do 1,5 minuty. Pozwala to operatorowi w krótszym czasie powrócić do swoich obowiązków, a co za tym idzie, zwraca koszty zakupu Aquamatic w przeciągu kilku miesięcy.

Czysty

Połączenia są zrobione ze sprzężonej szybko-złączki i jest to jedyny kontakt z baterią jaki posiada operator.

Niezawodny

Aquamatic został zaprojektowany w ten sposób aby przedłużać żywotność baterii trakcyjnej. Żaden inny sprzęt nie jest potrzebny, aby osiągać optymalny poziom przy każdym kolejnym ładowaniu.

Bezpieczny

Nie ma potrzeby, aby operator musiał radzić sobie z substancjami korozyjnymi, a w szczególności zaglądał do pojemnika wypełnionego rozcieńczonym kwasem podczas napełniania go. Aquamatic sprawia, że czynności związane z napełnianiem baterii stają się bezpieczne i spełniają wszystkie wymogi bezpieczeństwa i higieny pracy.

Łatwy

Niezawodny wskaźnik sygnalizuje kiedy cela jest napełniona, zanim dojdzie do automatycznego odcięcia dopływu wody. Dzięki temu, komórki używające nadmiernych ilości wody mogą być zidentyfikowane, co umożliwi uniknięcia problemów.

Łatwy w serwisie

Jeżeli Aquamatic zostanie uszkodzony, części zamienne są dostępne od ręki. Wymiana uszkodzonych elementów powinna zająć kilka sekund.

 

 

Zobacz również:

HAWKER AQUAMATIC

Woda destylowana (demineralizowana)